LATO 2024 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Windsurfing

Windsurfing - Zatoka Pucka Najprostsza definicja windsurfingu : sport wodny, uprawiany przy użyciu deski i przymocowanego do niej elastycznego pędnika żaglowego. Ów tajemniczy pędnik składa się z masztu, bomu, oraz żagla. Rozmiary żagli zależne są od siły wiatru, a także od postury i umiejętności pływającego. Za prekursorów windsurfingu uważa się dwóch Kalifornijczyków : Hoyla Schweitzera oraz Jima Drake'a. Każdy, bez względu na wiek i płeć, może zasmakować tego wspaniałego sportu. Osoby z dobrą kondycją potrafią pojąć podstawy żeglowania już po niespełna 2 godzinach lekcji. Windsurfing nie jest sportem siłowym, wymaga tyle samo siły co golf, dlatego osoby mniejszej postury nie muszą się martwić, że nie podołają wyzwaniu.

Windsurfing Czego potrzebujemy? Jeśli jesteśmy nowicjuszami windsurfingowej przygody, przy pierwszym wyborze sprzętu warto zwrócić się o poradę, do kogoś bardziej doświadczonego. Należy także się zastanowić, czy oby napewno staniemy się fanami deski z żaglem, czy nasza chęć pływania okaże się słomianym zapałem. Mamy do wyboru : zakup nowego sprzętu, zakup sprzętu używanego, lub wypożyczenie w którymś z ośrodków. Zależy to także od możliwości naszego portfela. Zaopatrzenie się w nowe, niezbędne akcesoria, takie jak :deska, żagiel (z bomem i masztem) oraz pianka, to koszt rzędu ok. 5000 zł. Natomiast godzina pływania na sprzęcie wypożyczonym, zmniejszy nasz kapitał o ok. 35 zł. Są to ceny przybliżone, które mogą się wahać. Możemy się uczyć metodą prób i błędów, jednak o wiele szybsze i wygodniejsze (niestety droższe) będzie wynajęcie instruktora, który ułatwi nam stawianie pierwszych kroków. Za godzinę fachowych rad, zapłacimy od 45 zł.

Zatoka Pucka jest jednym z najdogodniejszych miejsc do uprawiania tej dyscypliny w całej Europie. Ciepła, płytka woda, niewielkie fale oraz umiarkowany wiatr pozwalają w pełni cieszyć się aktywną rekreacją conajmniej przez 5 miesięcy w roku! Na obrzeżach Zatoki Puckiej ulokowane są liczne szkoły i ośrodki windsurfingowe, oferujące bogatą ofertę sprzętu , bazy noclegowej, gastronomicznej i nie tylko.

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna