LATO 2024 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Wędkarstwo

Zatoka Pucka Prawie każdy trzymał w ręku wędkę, a już na pewno każdy wie jak wędka wygląda. W niektórych z nas próbowano zaszczepić wędkarskiego "bakcyla". Niektórzy zostali gorliwymi hobbystami, inni preferują rybę podaną już na talerzu. Tak czy inaczej, pasjonatów tej dyscypliny nie brakuje, dlatego należy o niej wspomnieć.

Wędkarstwo - Zatoka Pucka Zatoka Pucka jest często odwiedzana przez miłośników tej formy aktywnego wypoczynku. Za stosunkowo niewielką kwotę, można wynająć kuter i wraz z grupa sympatyków, udać się na połów. Można przybyć z własnym sprzętem, jak również wypożyczyć na miejscu od któregoś z armatorów. W trakcie rejsów można liczyć na ciepły posiłek, a także wysłuchać ciekawych historii opowiadanych przez miejscowych. Korzystnymi miejscami do wędkowania są porty rybackie, lub morski brzeg. Możliwości jest naprawdę wiele.

Belona Dla spragnionych zdrowej rywalizacji, organizowane są liczne zawody wędkarskie. Jedną z najsłynniejszych z cyklicznych imprez jest "Belonada" odbywająca się w Pucku. Są to największe tego typu zawody na Bałtyku. Pucka Zatoka jest jedynym miejscem w Europie gdzie tak licznie gromadzą się belony. Przybywają tu na przełomie maja i czerwca by odbyć tarło. Zawody w ich połowie przyciągają nad morze wędkarzy z całej Polski, jak również z zagranicy, którzy konkurują ze sobą w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. Belonadzie towarzyszą festyny, utrzymane w oprawie kaszubskiego folkloru. Wraz z całą rodziną, można na nich posłuchać muzyki , zasmakować lokalnych rarytasów i po prostu wspaniale się bawić.

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna